Ο γιός μας 15 ετών μας έκανε επιληπτική κρίση μια εβδομάδα μετά που νόσησε (βαριά) με COVDI. Διαγνώστηκε με Ιδιοπαθή Γενικευμένη Επιληψία. Μπορεί σας παρακαλώ κάποιος να μας προτείνει κάποιον γιατρό στην Θεσσαλονίκη.
Καλησπέρα εμείς έχουμε μωράκι που έκανε νεογνικούς σπασμούς και πάμε σε παιδονευρολόγο που γνωρίζει αρκετά από επιληψία. Έχουμε πάει και στον Ζαφειρίου αλλά κυρίως μας παρακολουθεί η Παυλίδου Ευτέρπη. Έχουμε ακούσει καλά λόγια και για τον Παύλου. Ανατολικά βρίσκονται οι 2 και ο ένας κέντρο
Καλησπέρα , κατ΄αρχήν σας ευχόμαστε περαστικά για το μωράκι σας. Πήγαμε στον κ. Ευαγγελίου
βασιζόμενοι στα πολύ καλά σχόλια που διαβάσαμε στο noesi.gr. και ευτυχώς γιατί όλα όσα γράφανε οι γονείς ήταν πραγματικά. Πρώτα από όλα είναι ένας εξαιρετικό ΑΝΘΡΩΠΟΣ και ένας εξαιρετικός γιατρός. Πιστέψτε με στα 55 μου δεν έχω ξαναγνωρίσει τέτοιον γιατρό. Δεν χρειάζεται να πω τίποτα άλλο , θα παρακολουθεί το παιδί και θα πηγαίνουμε Θεσσαλονίκη. Σας ευχαριστώ που απαντήσατε.
Η νόηση στο διαδίκτυο είναι μία κοινότητα μελών με Βιολόγια με προσωπικέςεμπειρίες, που τροφοδοτούν συζητήσεις, και Οδηγούς, μία κοιτίδα γνώσης. Οι Ομάδες εμφανίζουν τα posts ανά τοποθεσία ή θέμα και η Αρχική τα πιο πρόσφατα.
Οδηγίες για να γράψετε "Βιολόγιο". Για να δημοσιεύσετε, μπείτε ως μέλος (Login). Μετά, από το μενού Πλοήγηση επιλέξτε Δημοσιεύστε νέο κείμενο. Επιλέξτε είδος ανάρτησης, συμπληρώστε τη φόρμα με κείμενο, πατήστε Ανάρτηση.
Αναζήτηση ειδικού παιδαγωγού για 7χρονο με ΔΕΠΥ (Χαϊδάρι)
Χρειαζόμαστε ένα ειδικό παιδαγωγό για την υποστήριξη κατ' οίκον 7χρονου παιδιού με ΔΕΠΥ διάσπασης, για τη μελέτη των μαθημάτων, σε καθημερινή βάση, φοιτά στην Α' Δημοτικού και επιθυμούμε συνεργασία από τώρα και τον επόμενο χρόνο. Επικοινωνήστε.
Αγγελία για συνοδεία νεαρού 24χρονου από Σεπτέμβριου (Ψυχικό - Χαλάνδρι)
Για νεαρό 24 ετών ζητείται συνοδεία από Σεπτέμβριο (σε Kέντρο) και υποστήριξη σε πρόγραμμα κατ' οίκον (εναλλακτικά), οποιασδήποτε ειδικότητας, π.χ. εργοθεραπευτής/τρια, λογοθεραπευτής/τρια, ψυχολόγος, ειδικός/ή παιδαγωγός. Περιοχή: Ψυχικο - Χαλανδρι. Ωράριο 08.30 - 14.30. Δυνατότητα και για απογευματινά (έξτρα) η/και Σάββατο πρωί (έξτρα). Απαραίτητο δίπλωμα οδήγησης. Επικοινωνήστε.
Aναζητούμε παράλληλη στήριξη για αγόρι με ΔΑΦ υψηλής λειτουργικότητας για το το έτος 2024-25, στην Δ’ Δημοτικού, σε ιδιωτικό σχολείο, φιλικό στην παράλληλη στήριξη, που βρίσκεται στα Γλυκά Νερά / Σταυρό (έχει και σχολικό). Είναι ένα παιδί πολύ φιλικό, ιδιαίτερα δυνατό γνωσιακά που θέλει υποστήριξη σε θέματα κοινωνικοποίησης. Επικοινωνήστε
Σχόλια
Παιδονευρολογος για επιληψία
Καλησπέρα εμείς έχουμε μωράκι που έκανε νεογνικούς σπασμούς και πάμε σε παιδονευρολόγο που γνωρίζει αρκετά από επιληψία. Έχουμε πάει και στον Ζαφειρίου αλλά κυρίως μας παρακολουθεί η Παυλίδου Ευτέρπη. Έχουμε ακούσει καλά λόγια και για τον Παύλου. Ανατολικά βρίσκονται οι 2 και ο ένας κέντρο
Πήγαμε στον κ. Ευαγγελίου
Καλησπέρα , κατ΄αρχήν σας ευχόμαστε περαστικά για το μωράκι σας. Πήγαμε στον κ. Ευαγγελίου
βασιζόμενοι στα πολύ καλά σχόλια που διαβάσαμε στο noesi.gr. και ευτυχώς γιατί όλα όσα γράφανε οι γονείς ήταν πραγματικά. Πρώτα από όλα είναι ένας εξαιρετικό ΑΝΘΡΩΠΟΣ και ένας εξαιρετικός γιατρός. Πιστέψτε με στα 55 μου δεν έχω ξαναγνωρίσει τέτοιον γιατρό. Δεν χρειάζεται να πω τίποτα άλλο , θα παρακολουθεί το παιδί και θα πηγαίνουμε Θεσσαλονίκη. Σας ευχαριστώ που απαντήσατε.