Ακράτεια σε νεαρή ηλικία
Καλημέρα σας,
Δυστυχώς λόγω ολικής ακράτειας φοράω πάνες μέρα και νύχτα. Από ο,τι ξέρω πολλοί νέοι ταλαιπωρούνται με το ίδιο πρόβλημα και πιστεύω ότι θα πρέπει να σταματήσει η χρήση πάνας να είναι ταμπού ή να ντρεπόμαστε που τις φοράμε. Η αλήθεια είναι οτι το να φοράς πάνα είναι πολύ δύσκολο για την καθημερινότητα σου λόγω του στερεότυπου που υπάρχει ότι τα πάμπερς ειναι μονο για μωρά και ότι δεν υπάρχουν νέοι που να φοράνε πάνες.
Ξέρω ότι για πολλούς αυτή η ανάρτηση θα θεωρηθεί χαζομάρα αλλα δυστυχώς πρόκειται για θέματα υγείας και όχι... δεν φοράμε πάνες γιατι μας αρέσουν αλλα γιατι τις χρειαζόμαστε!
Πιστεύω ότι όσοι έχετε το ίδιο πρόβλημα θα καταλάβετε τι εννοώ.
Σχόλια
Δεν θα πρέπει να αισθάνεσαι άσχημα
Δεν θα πρέπει να αισθάνεσαι άσχημα, καθώς αποτελεί μια λύση σε ένα πρόβλημα υγείας. Όσοι σε κρίνουν, που αντιμετωπίζεις ένα πρόβλημα, είναι απλά κατώτεροι των περιστάσεων.
Οι πάνες είναι απλά ένα ειδικό εσώρουχο, που μας βοηθά στην καθημερινότητα μας.
Είναι φορές που δεν μπορώ να το διαχειριστώ
Έχεις δίκιο, απλώς είναι φορές που δεν μπορώ να το διαχειριστώ.
Φοράς κι εσύ;
Φοράω και εγώ, ευτυχώς όμως
Φοράω και εγώ, ευτυχώς όμως μόνο τη νύχτα όταν κοιμάμαι.
Θα ήθελα να μιλήσουμε
Θα ήθελα να μιλήσουμε εάν το θέλεις κι εσύ. Στο: chris23333@yahoo.com