Γεια σας είμαι η μαμά της Νίκης, μιας μπέμπας 14 μηνών που γεννήθηκε με ένα σπάνιο σύνδρομο που ονομάζεται Wolf Hirschhorn και μέσα στα πολλά που έχει είναι και η καθυστέρηση στην ανάπτυξη. Η μικρη μου εχει αρχίσει δειλά να στερεώνει το κεφαλάκι της αλλά λόγω υποτονιας της είναι ακόμα δύσκολο. Η φυσικοθεραπευτρια μου είπε πως ένας ορθοστατης θα τη βοηθούσε σίγουρα αλλα η μικρή λόγω ηλικίας δεν έχει περάσει Επιτροπή πρόνοιας για τα κινητικά της προβλήματα (έχει 80% αναπηρία χωρίς να υπολογίζονται τα κινητικα αφού θα πρέπει να πάει η μικρή 3 ετών για να εκτιμήσουν την κατάστασή της). Υπάρχει κάποιος που να έχει παιδικό ορθοστατη που να μη χρειάζεται πλέον; Γιατί τα έξοδα είναι πολλά και δυστυχώς δε μπορούμε να ανταπεξέλθουμε ώστε να αγοράσουμε καινούριο.
Η νόηση στο διαδίκτυο είναι μία κοινότητα μελών με Βιολόγια με προσωπικέςεμπειρίες, που τροφοδοτούν συζητήσεις, και Οδηγούς, μία κοιτίδα γνώσης. Οι Ομάδες εμφανίζουν τα posts ανά τοποθεσία ή θέμα και η Αρχική τα πιο πρόσφατα.
Οδηγίες για να γράψετε "Βιολόγιο". Για να δημοσιεύσετε, μπείτε ως μέλος (Login). Μετά, από το μενού Πλοήγηση επιλέξτε Δημοσιεύστε νέο κείμενο. Επιλέξτε είδος ανάρτησης, συμπληρώστε τη φόρμα με κείμενο, πατήστε Ανάρτηση.
Αναζήτηση ειδικού παιδαγωγού για 7χρονο με ΔΕΠΥ (Χαϊδάρι)
Χρειαζόμαστε ένα ειδικό παιδαγωγό για την υποστήριξη κατ' οίκον 7χρονου παιδιού με ΔΕΠΥ διάσπασης, για τη μελέτη των μαθημάτων, σε καθημερινή βάση, φοιτά στην Α' Δημοτικού και επιθυμούμε συνεργασία από τώρα και τον επόμενο χρόνο. Επικοινωνήστε.
Αγγελία για συνοδεία νεαρού 24χρονου από Σεπτέμβριου (Ψυχικό - Χαλάνδρι)
Για νεαρό 24 ετών ζητείται συνοδεία από Σεπτέμβριο (σε Kέντρο) και υποστήριξη σε πρόγραμμα κατ' οίκον (εναλλακτικά), οποιασδήποτε ειδικότητας, π.χ. εργοθεραπευτής/τρια, λογοθεραπευτής/τρια, ψυχολόγος, ειδικός/ή παιδαγωγός. Περιοχή: Ψυχικο - Χαλανδρι. Ωράριο 08.30 - 14.30. Δυνατότητα και για απογευματινά (έξτρα) η/και Σάββατο πρωί (έξτρα). Απαραίτητο δίπλωμα οδήγησης. Επικοινωνήστε.
Aναζητούμε παράλληλη στήριξη για αγόρι με ΔΑΦ υψηλής λειτουργικότητας για το το έτος 2024-25, στην Δ’ Δημοτικού, σε ιδιωτικό σχολείο, φιλικό στην παράλληλη στήριξη, που βρίσκεται στα Γλυκά Νερά / Σταυρό (έχει και σχολικό). Είναι ένα παιδί πολύ φιλικό, ιδιαίτερα δυνατό γνωσιακά που θέλει υποστήριξη σε θέματα κοινωνικοποίησης. Επικοινωνήστε
Πρόσφατα σχόλια