Πρόσκληση για συνοδούς στο Κατασκηνωτικό Πρόγραμμα 2024 στην Αττική
Το Σωματείο ΑμεΑ «Ο ΕΡΜΗΣ» προσκαλεί συνοδούς προκειμένου να απασχοληθούν στο Κατασκηνωτικό Πρόγραμμα 2024, της Παvελλήvιας Ομoσπovδίας Σωματείωv Γovέωv και Κηδεμόvωv Ατόμωv με Αvαπηρίες (Π.Ο.Σ.Κ.Α.μεΑ) στις εγκαταστάσεις του Άγιου Ανδρέα, στη Νέα Μάκρη Αττικής.
Η κατασκηνωτική περίοδος θα ξεκινήσει το τελευταίο δεκαήμερο του Ιουλίου και θα διαρκέσει 9 διανυκτερεύσεις. Η αμοιβή είναι 350 €.
Θέλουμε οι συνοδοί να έχουν καλή διάθεση, υπομονή και υπευθυνότητα. Η συμμετοχή στην κατασκήνωση θα προσφέρει – μεταξύ άλλων – στους συνοδούς μία εμπειρία γεμάτη συγκινήσεις!
Αν ενδιαφέρεστε να συμμετέχετε ως συνοδοί, αποστείλετε με E-mail στο info@somatioermis.gr ή στο ermis.prot@gmail.com βιογραφικό σημείωμα, συνοδευόμενο από ένα κείμενο με την παρουσίασή σας.
Στο θέμα του μηνύματος αναγράψτε: «Κατασκηνωτικό Πρόγραμμα 2024 - Υπόψιν Δ/ντη Διοίκησης».
Γνώρισε τον φορέα
Το Σωματείο Γονέων Κηδεμόνων & Φίλων Ατόμων με Αναπηρίες με την επωνυμία "Ερμής" ιδρύθηκε το 1988. Είναι ΝΠΙΔ, ειδικώς αναγνωρισμένο φιλανθρωπικό Σωματείο. Λειτουργεί το ομώνυμο Κέντρο Διημέρευσης και Ημερήσιας Φροντίδας, με προγράμματα επαγγελματικής κατάρτισης, Λέσχη Δημιουργικής Απασχόλησης, Ξενώνα Προσωρινής Φιλοξενίας. Επιπλέον, ο "Ερμής" ίδρυσε προσφάτως τη Στέγη Υποστηριζόμενης Διαβίωσης - Διαμέρισμα "Το Σπιτικό", που τίθεται σε λειτουργία το αμέσως επόμενο διάστημα.